NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Авансцена Изложба в Париж кани посетителите да открият древните вкусове и аромати
5643
Авансцена

Изложба в Париж кани посетителите да открият древните вкусове и аромати

Изложба в Париж предлага на посетителите да открият вкуса на галско-римското вино, да помиришат древногръцки парфюми, да усетят аромати от минали времена с помощта на френски археолог от Колеж дьо Франс, предаде АФП. Археологът Жан-Пиер Брон изследва 50 години икономиките на Античността, като проучва занаятчийските квартали в Помпей, винопроизводството в Галия и възпроизвежда химическия състав на парфюми от Древна Гърция.  Лувърът предоставя за изложбата амфори, коркови тапи, маслени лампи и вази за парфюми, както и преси за вино. Показани са макети и на винарски изби и транспортни кораби

| 25 Октомври 2024, 15:15 ч.
Изложба в Париж кани посетителите да открият древните вкусове и аромати
Изложба в Париж кани посетителите да открият древните вкусове и аромати
Снимка © DFA

Изложба в Париж предлага на посетителите да открият вкуса на галско-римското вино, да помиришат древногръцки парфюми, да усетят аромати от минали времена с помощта на френски археолог от Колеж дьо Франс, предаде АФП.

Международният конкурс за млади цигулари постави началото на 49-ото издание на Музикалните дни „Проф. Недялка Симеонова“ в Хасково.

Музикалният форум, който се провежда в театър „Иван Димов“, откри кметът на града Станислав Дечев. Той поздрави участниците в конкурса и им пожела успех, а след приключване на Музикалните дни - да разказват за красивия град Хасково по всички точки на света.

По традиция жребият за поредността на участниците в конкурса изтегли най-малкият цигулар тази година в конкурса - седемгодишната Калина Борисова от Пловдив.

Конкурсната програма е в четири възрастови групи. Тази година участват общо 13 цигулари. Те са оценявани от жури с председател проф. Гинка Гичкова - преподавател по цигулка в НМА „Проф. Панчо Владигеров“, София, и членове: проф. Пламен Джуров, проф. Кремена Оксенкруг, доц. д-р Галина Койче

С юбилейна изложба Художествена галерия „Борис Денев“ във Велико Търново отбелязва 80-годишнината от рождението на художника Мотко Бумов. Експозицията е разположена в „Зала 19“ и ще остане там до 31 декември.

Изложбата е озаглавена "Мотко Бумов. Поглед към ателието" и включва подбрани творби от графичния фонд на галерията. Посетителите могат да видят произведения като „Евтимий и народът“, „Самуиловите войни“ и „Лавина“. Композиции като „Зимна импресия“, „Ателие“, „Предсказание“ разкриват дълбоките същностни страни на изобразените явления по един асоциативен път, с помощта на богати по своята смислова характеристика образни компоненти, посочват от галерията.

Творчеството на Мотко Бумов се отличава с разнообразието на тематичния си обхват, с дълбоко жизнено и реалистично отраз

Скулптури на Стефан Лютаков ще бъдат изложени в галерия „Арте“. Серията е озаглавена „Усмивки в жълто“ и може да бъде разгледана от 10 до 26 октомври, съобщават организаторите.

„Бронз, неръждаема стомана, ръчна хартия, дърво и преобладаващо керамика са материалите, с които работя в изложбата. Оставих се на керамиката, на глината - материал, който е бил винаги с мен, който изпълнява нуждата ми от директност и пластичност, предоставя ми и символиката, и психологическото въздействие на цвета“, разказва авторът.

„Не ми е достатъчно скулптурата само да бъде съзерцавана. Галерия „Арте” дава възможност чрез екстериорното си пространство - вътрешен двор, да покажа това. В инсталация от неръждаема стомана смесвам функция и скулптура, предоставям възможност да се седне, да се остави съвсем легално кафето или друго, да се доко

Близо три часа продължи състоялият се снощи концерт от Националното турне на концерти с кауза под наслов "С песен и стих в сърцата".

Каузите, зад които стоят организаторите и изпълнителите в изявата са две, едната е за предоставяне на информация за превенция и насърчаване на жените и мъжете на възраст между 25 и 35 години да се изследват, за да разберат какъв е репродуктивният им статус. 

Изследването дава възможност за преценка, бъдещ избор според съвременната медицина, и вземане на адекватни мерки. Кампанията насочва вниманието към темата и важността от навременни изследвания в ранна възраст, дава възможност за обмяна на опит и срещи с жени, преминали по пътя на репродуктивните проблеми. Втората кауза е за пускането в ефир по радиостанциите на повече българска музика. 

На сцената излязоха българските изпълнители Маргарита Хранова, Нели Рангелова, Пе

„Обществен враг“ по Хенрик Ибсен е първата за новия сезон премиера в Малък градски театър „Зад канала“.

Следващите представления са на 19 и 27 октомври, съобщават от екипа на театъра.

По думите им пиесата от създателя на модерната драма добива важно значение и нов контекст през последните години в Европа: „С елементи на политически трилър и семейна драма, тя поставя неразрешимия казус за липсата на свобода и истина в едно демократично общество“.

Участват Мак Маринов, Леонид Йовчев, Малин Кръстев, Стоян Младенов, Мартина Тодорова, Богдан Бухалов и Александър Карасански.

Режисьор е Крис Шарков. „Обществен враг“ разглежда добрата стара тема за личността срещу системата, но в света на постистината, медийната манипулация и необратимия стремеж н

Археологът Жан-Пиер Брон изследва 50 години икономиките на Античността, като проучва занаятчийските квартали в Помпей, винопроизводството в Галия и възпроизвежда химическия състав на парфюми от Древна Гърция. 

Лувърът предоставя за изложбата амфори, коркови тапи, маслени лампи и вази за парфюми, както и преси за вино. Показани са макети и на винарски изби и транспортни кораби.  

Парфюмите, които са използвани за козметика, масажи, медицински процедури,  дълго време са оставали загадка. Известни са рецепти, например от гръцкия лекар и фармаколог от I век Диоскорид. "Но всичко това беше малко абстрактно", казва кураторът на изложбата, историкът Обер дьо Лапиер. 

Анализирайки сидиментите, открити на дъното на вазите с парфюми, в сътрудничество със специалист химик, френският археолог успява да пресъздаде едно от тези ароматни масла - родинон, което посетителите на изложбата могат да помиришат.

"Използван е зехтин от зелени маслини, основа от корен - каламус, вид ароматна тръстика, която служи за фиксатор, и рози дамаскини. Тази смес се е приготвяла  на ръка в големи съдове, чиято вътрешна страна е намазвана с мед. Ръцете също са били потапяни в мед", обяснява кураторът. 

Българската диригентка Деляна Лазарова откри международния конкурс “Джордже Енеску” в Румъния.

Събитието, което е популярно в музикалните среди по целия свят, започна на 31 август (събота) с концерт под палката на нашата сънародничка в Атенеума - най-престижната концертна зала в Букурещ.

“Програмата включваше творба на корейския композитор Шин Ким; Пол Константиненску - троен концерт за цигулка, виолончело, пиано с предните победители Мария Марика (цигулка), Александра Сегал (пиано) и Бенжаин Круитхоф (виолончело). Завършихме с емблематичната творба “Румънска Поема” от Джордже Енеску, която той пише на 16 г. Тя завършва със стария кралски химн на Румъния и включва фолклорни мотиви в средния дял на произведението, което е доста програмно”, разказа специално Деляна Лазарова.

По думите й публиката е била изключително ентусиазира

Австралийската звезда и носителка на "Оскар" Кейт Бланшет е смятана за една от най-добрите актриси на своето поколение - почитателите й познават добре нейните "гъвкави" превъплъщения както в независими филмови продукции, така и в холивудски блокбастъри. Малко в сянка обаче за широката публика сякаш остава нейното друго амплоа - на театралната актриса Кейт Бланшет, която след 6-годишно отсъствие отново ще се завърне на сцената.

Завръщането си към театъра 55-годишната австралийска звезда ще направи на лондонска сцена с ролята на Аркадина в "Чайка" на Чехов. Постановката ще се играе в продължение на шест седмици в театър "Барбикан" в британската столица от февруари 2025 г. Бланшет за последно се изявява на сцената му през 2012 г. 

Догодина ще станат шест години от последната театрална изява на Бланшет в Лондон. През 2019 г., непосредствено преди пандемията от КОВИД-1

В Художествена галерия в Силистра, за първи път в България, ще бъде представена изложбата "Гьоте - шедьоври, вдъхновени от шедьоври". Това съобщиха от културната институция.

В експозицията са включени 52 творби на световноизвестните художници от 19-и и 20-и век  - Йожен Дьолакроа, Салвадор Дали и Хенри Мур. Тя ще бъде открита на 31 октомври и ще остане в Силистра до края на годината.

Всички творби са част от колекцията на фамилия Кесаури от Грузия. Това е шестата изложба, която те представят в Силистра. През февруари в крайдунавския град бе открита изложба с оригинални рисунки на френски импресионисти. Експозицията включваше творби на Пол Гоген, Анри дьо Тулуз-Лотрек, Пиер Огюст Реноар, Едуар Мане, Алфред Сисле, Арман Гийомен и Пол Сезан. Всички те са част от колекцията на семейство Кесаури.

Представителите на грузинската фамилия са колекционери и меценати

Първият обоист на оркестъра на Ванкувър (Канада) – Марин Тинев, пристига в София за откриването на 34-тия сезон на Нов симфоничен оркестър (НСО) с произведението на Жан Франсе – „Цветният часовник“, съобщават от музикалната формация.

Събитието е на 20 ноември в зала „България“.

Тинев ще участва и в изпълненото на Първата оркестрова сюита от Йохан Себастиан Бах. Във втората част на вечерта ще прозвучи последната симфония на Моцарт – „Юпитер“ (№41).

ТВОРБИТЕ

Баховата Сюита №1 е нотирана за два обоя, фагот, струнни и клавесин, като дървените духови инструменти понякога се третират като самостоятелно трио. „В първата и последната част на увертюрата духовите инструменти просто дублират струните, за да създадат по-плътен оркестров зв

Осемнадесет от най-характерните живописни творби на големия български художник Георги Трифонов ще бъдат показани в арт галерия Vejdi.

Откриването е на 12 септември, съобщават организаторите.

„Георги Трифонов е явление с покритие, което оставя  след себе си онези следи, формиращи паметта на историята за идните поколения“, казва Вежди Рашидов. 

„Той е многопластов творец – колкото голям художник, толкова и голям поет, той е майстор на рисунката, на сложните композиции, нежен и лиричен в поезията. Душата му е пълна с обич и проклятие. Още приживе той остави своя почерк в съвременното изкуство“, коментира Рашидов преди подреждането на експозицията.

Дългогодишно близко приятелство свързва двамата творци.

Георги Трифонов (1947-2011) е роден

Изложбата "Вина, масла и парфюми. Археологическо пътешествие в Античното Средиземноморие" може да бъде разгледана безплатно от 28 октомври до 31 януари.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Лейди Гага, рок групата „Грийн дей“ и американският рапър Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на музикалния фестивал „Коачела“ през април 2025 г., предаде АФП. ...
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък на 23 ноември. Това съобщават от галерията в официалната си фейсбук страница. Събитието е ...
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков" на 11 декември, съобщиха от културната институция. В него участват актьорит ...
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Изпълнителят Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни. Това ще се случи по време на неговия концерт на 2 декември в Културен дом НХК в Бургас, съобщи Стефан Илче ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 13:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Авансцена
5643
Авансцена

Изложба в Париж кани посетителите да открият древните вкусове и аромати

Археологът Жан-Пиер Брон изследва 50 години икономиките на Античността, като проучва занаятчийските квартали в Помпей, винопроизводството в Галия и възпроизвежда химическия състав на парфюми от Древна Гърция.Лувърът предоставя за изложбата амфори, коркови тапи, маслени лампи и вази за парфюми, както и преси за вино. Показани са макети и на винарски изби и транспортни кораби.

| 25 Октомври 2024, 15:15 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Изложба в Париж кани посетителите да открият древните вкусове и аромати
Изложба в Париж кани посетителите да открият древните вкусове и аромати
Снимка © DFA

Изложба в Париж предлага на посетителите да открият вкуса на галско-римското вино, да помиришат древногръцки парфюми, да усетят аромати от минали времена с помощта на френски археолог от Колеж дьо Франс, предаде АФП.

Археологът Жан-Пиер Брон изследва 50 години икономиките на Античността, като проучва занаятчийските квартали в Помпей, винопроизводството в Галия и възпроизвежда химическия състав на парфюми от Древна Гърция. 

Международният конкурс за млади цигулари постави началото на 49-ото издание на Музикалните дни „Проф. Недялка Симеонова“ в Хасково.

Музикалният форум, който се провежда в театър „Иван Димов“, откри кметът на града Станислав Дечев. Той поздрави участниците в конкурса и им пожела успех, а след приключване на Музикалните дни - да разказват за красивия град Хасково по всички точки на света.

По традиция жребият за поредността на участниците в конкурса изтегли най-малкият цигулар тази година в конкурса - седемгодишната Калина Борисова от Пловдив.

Конкурсната програма е в четири възрастови групи. Тази година участват общо 13 цигулари. Те са оценявани от жури с председател проф. Гинка Гичкова - преподавател по цигулка в НМА „Проф. Панчо Владигеров“, София, и членове: проф. Пламен Джуров, проф. Кремена Оксенкруг, доц. д-р Галина Койче

С юбилейна изложба Художествена галерия „Борис Денев“ във Велико Търново отбелязва 80-годишнината от рождението на художника Мотко Бумов. Експозицията е разположена в „Зала 19“ и ще остане там до 31 декември.

Изложбата е озаглавена "Мотко Бумов. Поглед към ателието" и включва подбрани творби от графичния фонд на галерията. Посетителите могат да видят произведения като „Евтимий и народът“, „Самуиловите войни“ и „Лавина“. Композиции като „Зимна импресия“, „Ателие“, „Предсказание“ разкриват дълбоките същностни страни на изобразените явления по един асоциативен път, с помощта на богати по своята смислова характеристика образни компоненти, посочват от галерията.

Творчеството на Мотко Бумов се отличава с разнообразието на тематичния си обхват, с дълбоко жизнено и реалистично отраз

Скулптури на Стефан Лютаков ще бъдат изложени в галерия „Арте“. Серията е озаглавена „Усмивки в жълто“ и може да бъде разгледана от 10 до 26 октомври, съобщават организаторите.

„Бронз, неръждаема стомана, ръчна хартия, дърво и преобладаващо керамика са материалите, с които работя в изложбата. Оставих се на керамиката, на глината - материал, който е бил винаги с мен, който изпълнява нуждата ми от директност и пластичност, предоставя ми и символиката, и психологическото въздействие на цвета“, разказва авторът.

„Не ми е достатъчно скулптурата само да бъде съзерцавана. Галерия „Арте” дава възможност чрез екстериорното си пространство - вътрешен двор, да покажа това. В инсталация от неръждаема стомана смесвам функция и скулптура, предоставям възможност да се седне, да се остави съвсем легално кафето или друго, да се доко

Близо три часа продължи състоялият се снощи концерт от Националното турне на концерти с кауза под наслов "С песен и стих в сърцата".

Каузите, зад които стоят организаторите и изпълнителите в изявата са две, едната е за предоставяне на информация за превенция и насърчаване на жените и мъжете на възраст между 25 и 35 години да се изследват, за да разберат какъв е репродуктивният им статус. 

Изследването дава възможност за преценка, бъдещ избор според съвременната медицина, и вземане на адекватни мерки. Кампанията насочва вниманието към темата и важността от навременни изследвания в ранна възраст, дава възможност за обмяна на опит и срещи с жени, преминали по пътя на репродуктивните проблеми. Втората кауза е за пускането в ефир по радиостанциите на повече българска музика. 

На сцената излязоха българските изпълнители Маргарита Хранова, Нели Рангелова, Пе

„Обществен враг“ по Хенрик Ибсен е първата за новия сезон премиера в Малък градски театър „Зад канала“.

Следващите представления са на 19 и 27 октомври, съобщават от екипа на театъра.

По думите им пиесата от създателя на модерната драма добива важно значение и нов контекст през последните години в Европа: „С елементи на политически трилър и семейна драма, тя поставя неразрешимия казус за липсата на свобода и истина в едно демократично общество“.

Участват Мак Маринов, Леонид Йовчев, Малин Кръстев, Стоян Младенов, Мартина Тодорова, Богдан Бухалов и Александър Карасански.

Режисьор е Крис Шарков. „Обществен враг“ разглежда добрата стара тема за личността срещу системата, но в света на постистината, медийната манипулация и необратимия стремеж н

Лувърът предоставя за изложбата амфори, коркови тапи, маслени лампи и вази за парфюми, както и преси за вино. Показани са макети и на винарски изби и транспортни кораби.  

Парфюмите, които са използвани за козметика, масажи, медицински процедури,  дълго време са оставали загадка. Известни са рецепти, например от гръцкия лекар и фармаколог от I век Диоскорид. "Но всичко това беше малко абстрактно", казва кураторът на изложбата, историкът Обер дьо Лапиер. 

Българската диригентка Деляна Лазарова откри международния конкурс “Джордже Енеску” в Румъния.

Събитието, което е популярно в музикалните среди по целия свят, започна на 31 август (събота) с концерт под палката на нашата сънародничка в Атенеума - най-престижната концертна зала в Букурещ.

“Програмата включваше творба на корейския композитор Шин Ким; Пол Константиненску - троен концерт за цигулка, виолончело, пиано с предните победители Мария Марика (цигулка), Александра Сегал (пиано) и Бенжаин Круитхоф (виолончело). Завършихме с емблематичната творба “Румънска Поема” от Джордже Енеску, която той пише на 16 г. Тя завършва със стария кралски химн на Румъния и включва фолклорни мотиви в средния дял на произведението, което е доста програмно”, разказа специално Деляна Лазарова.

По думите й публиката е била изключително ентусиазира

Австралийската звезда и носителка на "Оскар" Кейт Бланшет е смятана за една от най-добрите актриси на своето поколение - почитателите й познават добре нейните "гъвкави" превъплъщения както в независими филмови продукции, така и в холивудски блокбастъри. Малко в сянка обаче за широката публика сякаш остава нейното друго амплоа - на театралната актриса Кейт Бланшет, която след 6-годишно отсъствие отново ще се завърне на сцената.

Завръщането си към театъра 55-годишната австралийска звезда ще направи на лондонска сцена с ролята на Аркадина в "Чайка" на Чехов. Постановката ще се играе в продължение на шест седмици в театър "Барбикан" в британската столица от февруари 2025 г. Бланшет за последно се изявява на сцената му през 2012 г. 

Догодина ще станат шест години от последната театрална изява на Бланшет в Лондон. През 2019 г., непосредствено преди пандемията от КОВИД-1

В Художествена галерия в Силистра, за първи път в България, ще бъде представена изложбата "Гьоте - шедьоври, вдъхновени от шедьоври". Това съобщиха от културната институция.

В експозицията са включени 52 творби на световноизвестните художници от 19-и и 20-и век  - Йожен Дьолакроа, Салвадор Дали и Хенри Мур. Тя ще бъде открита на 31 октомври и ще остане в Силистра до края на годината.

Всички творби са част от колекцията на фамилия Кесаури от Грузия. Това е шестата изложба, която те представят в Силистра. През февруари в крайдунавския град бе открита изложба с оригинални рисунки на френски импресионисти. Експозицията включваше творби на Пол Гоген, Анри дьо Тулуз-Лотрек, Пиер Огюст Реноар, Едуар Мане, Алфред Сисле, Арман Гийомен и Пол Сезан. Всички те са част от колекцията на семейство Кесаури.

Представителите на грузинската фамилия са колекционери и меценати

Първият обоист на оркестъра на Ванкувър (Канада) – Марин Тинев, пристига в София за откриването на 34-тия сезон на Нов симфоничен оркестър (НСО) с произведението на Жан Франсе – „Цветният часовник“, съобщават от музикалната формация.

Събитието е на 20 ноември в зала „България“.

Тинев ще участва и в изпълненото на Първата оркестрова сюита от Йохан Себастиан Бах. Във втората част на вечерта ще прозвучи последната симфония на Моцарт – „Юпитер“ (№41).

ТВОРБИТЕ

Баховата Сюита №1 е нотирана за два обоя, фагот, струнни и клавесин, като дървените духови инструменти понякога се третират като самостоятелно трио. „В първата и последната част на увертюрата духовите инструменти просто дублират струните, за да създадат по-плътен оркестров зв

Осемнадесет от най-характерните живописни творби на големия български художник Георги Трифонов ще бъдат показани в арт галерия Vejdi.

Откриването е на 12 септември, съобщават организаторите.

„Георги Трифонов е явление с покритие, което оставя  след себе си онези следи, формиращи паметта на историята за идните поколения“, казва Вежди Рашидов. 

„Той е многопластов творец – колкото голям художник, толкова и голям поет, той е майстор на рисунката, на сложните композиции, нежен и лиричен в поезията. Душата му е пълна с обич и проклятие. Още приживе той остави своя почерк в съвременното изкуство“, коментира Рашидов преди подреждането на експозицията.

Дългогодишно близко приятелство свързва двамата творци.

Георги Трифонов (1947-2011) е роден

Анализирайки сидиментите, открити на дъното на вазите с парфюми, в сътрудничество със специалист химик, френският археолог успява да пресъздаде едно от тези ароматни масла - родинон, което посетителите на изложбата могат да помиришат.

"Използван е зехтин от зелени маслини, основа от корен - каламус, вид ароматна тръстика, която служи за фиксатор, и рози дамаскини. Тази смес се е приготвяла  на ръка в големи съдове, чиято вътрешна страна е намазвана с мед. Ръцете също са били потапяни в мед", обяснява кураторът. 

Изложбата "Вина, масла и парфюми. Археологическо пътешествие в Античното Средиземноморие" може да бъде разгледана безплатно от 28 октомври до 31 януари.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.